| Julan_Paul_1988 a întrebat:

Salut.Am o problema cu pc.Am facut curătenie,iar cu ocazia aceasta am facut ordine si la firele de la pc, am scos tot.Am băgat tot la loc,iar cand sa pornesc pc surpriză,Se aprindea pc (becul verde) dar cel de la harddisk(becul rosu)nu se aprindea de loc. inainte mergea pc bine, am si miscat pc-ul.La inceput cand porneste face 2-3 beepuri iar apoi nimic.Nu am semnal nici la monitor.Stiti care ar fi cauza? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Daca face 3 beep-uri de aceiasi intensitate, este placa video. Daca folosesti placa video externa, conecteaza-ti monitorul la placa video integrata si vezi daca iti mai da eroarea.

1 răspuns:
| itsoft a răspuns:

Da un reset la bios scoate bateria si pune-o la loc