| viorelbs a întrebat:

Salut,am o problema cu pc-ul am desfacut unitatea sa o curat si dupa ce am curatato am pus piesele la loc, dupa ce am pus conectori langa ei am pus din greseala cablul de la hard in loc de cablul ( probabil ca era pentru power nu imi mai aduc aminte ), ideea e ca a facut scurt si a topit cablul dupa ce am l-am scos din priza am pus totul cum trebuia dupa care l-am pornit totul e in regula cu exceptia ca am o problema cu sunetul, adica il dau la maxim si de abia se aude am incercat sa reinstalez driver-ul dar degeaba ( placa de sunet onboard), am nevoie de ajutor credeti ca s-a ars placa de sunet sau este vreo problema cu mufa jack? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Victor1996 a răspuns:

Pai. daca se ardea placa de sunet, nu se mai auzea deloc si nu iti mai dadea voie sa instalezi driver-ul pentru ca spunea placa sunet inexistenta