| PopVlad14 a întrebat:

Salut,am o problema cu pc-ul cand conectez cablul de la monitor la placa video dedicata nu merge, un mesaj cu power save mode apare, iar apoi nu se mai intampla nimic, dar daca conectez cablul la placa de baza merge.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Ori placa video are nevoie de alimentare separată de la sursă.
Nu este nevoie de nici o setare din bios; placa dedicata ar fi trebuit să meargă instant ce a fost legata si la monitor.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti functioneaza placa video dedicata.
Ori este dezafectata din BIOS /UEFI, ori este defecta /montata incorect.