| theallamericanrejects a întrebat:

Am o problema cu PC-ul.
Cand il pornesc imi apare un mesaj care imi zice sa imi conectez tastatura,iar daca problema persista sa o inlocuiesc. Dupa cateva incercari am reusit sa o folosesc, dar inca nu merge prea bine(de exemplu apas "T" si scriu "*m*v.) chiar daca nu am virusi in calculator.
Si mouse-ul are cam aceeasi problema in ultimul timp...dau clic pe my computer si selectez my documents sau sterg vreun folder etc.
Stie cineva ce trebuie sa fac?!

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Intai incearca la alt PC mouse-ul si tastatura ta, daca face tot acelasi lucru, ia altele ca nu sunt scumpe.
Daca merg perfect pe alt PC, atunci poate fi problema din Windows, placa de baza sau din mufa (USB, PS2)
Cea mai grava problema e cu placa de baza...

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Inchide PC-ul, scoate cablu de conectare al ambelor, introdu-le din nou si reporneste PC-ul.

| octha a răspuns:

Cu connect tastatura cand deschizi pcul e ceva normal.biosul tau e setat ca sa ia automat cdul cu windows cand e introdus, si biosul se asigura ca o sa ai tastatura conectata.asa imi arata si mie cand nu o am pusa tastatura.despre tasta t sau cu care ai tu problema iti recomand sa o desfaci(daca nu vrei sa iti cumperi alt kit tastatura+mouse).dar mai bine iti cumperi un kit si termini problema.

| PopMateMada a răspuns:

Incearca sa vezi daca merge cu alt pc si daca merge ai o problema cu pc sau incearca sa reinstalezi windows-ul sau uita-te la tastatura si la mouse cum sunt conectate sper ca te-am ajutat bft