| Ionutb07 a întrebat:

Cand pornesc pc-ul nu imi deschide windows.
Apas Power dupa care apare un mesaj "Hard-disk error.Press Ctrl+Alt+Delete to restart". Dau restart si tot la fel face

In cele din urma am reusit sa il pornesc dupa vreo 5 restart-uri
E vreo problema cu Hard-ul sau Windows-ul e de vina, ori de la virusi? sad

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Scoate din priza calculatorul. Desfa-l si verifica cablul de legatura HDD-placa de baza. Scoate mufa de pe placa, bag-o la loc.Cu ocazia asta stergel putin de praf (sufla sau asprirator-ai grija cu cablurile din interior), ca numai probleme o sa-ti faca.

1 răspuns:
| AgathaRo a răspuns:

1 Verifica cablajul hard-ulului, bateria de la bios, sau in cel mai rau caz sa ai lipsa din windows.