| RΔϟVAη a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Se aprinde normal, se incarca windows dar apoi apare 'No Signal' si se restarteaza singur. Am verificat cablurile de la monitor sunt bine fixate si am intrat si in safe mode dar aceeasi problema. Un sfat cu ce as putea sa-i fac?

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Windows-ul busit! Driverele video!

| RΔϟVAη explică (pentru K0sti):

Cum reinstalez driverele video?

| K0sti a răspuns (pentru RΔϟVAη):

Ca orice alt driver! Il downloadezi si-l instalezi! Dar in situatia ta, cred ca mai intai trebuie reinstalat sistemul!

| RΔϟVAη explică (pentru K0sti):

Nu stiu ce are. Am incercat cu inca un monitor si inca un calculator si imi da aceeasi problema habar n-am de ce

| K0sti a răspuns (pentru RΔϟVAη):

Nu inteleg, ce ai incercat cu alt calculator? Daca va e lene sa vorbiti, nu va mai raspund! Cand expui o problema, o expui punctual, pe pasi! Am facut urmatoarele:

1.
2.
3.
etc

| RΔϟVAη explică (pentru K0sti):

Deci uite : Deschid calculatorul, se incarca logo-ul windows ca la orice calculator iar apoi imi apare 'No Signal' iar calculatorul se restarteaza singur. Am crezut ca este de la monitor, asa ca am incercat alt monitor la aceeasi unitate dar aceeasi problema. Am incercat si cu alta unitate si conectat la primul monitor iar apoi si conectat la al doilea monitor dar tot asta imi arata. happy

| K0sti a răspuns (pentru RΔϟVAη):

"Am crezut ca este de la monitor, asa ca am incercat alt monitor la aceeasi unitate dar aceeasi problema."...asta e ok!

"Am incercat si cu alta unitate si conectat la primul monitor"...pana aici e bine!

"iar apoi si conectat la al doilea monitor dar tot asta imi arata."...asta nu e bine, revizuieste exprimarea!

Greu nene! Ma dau batut! sad

| alexmw1 a răspuns:

Cred ca ti s-a stricat placa video am avut si eu problema asta si inca pe 2 PC...dar poate fi si de la WINDOWS...

| budala20022000 a răspuns:

Placa video sau driverul de placa video este de vina...