| MihaiRMA a întrebat:

Am o problema cu sunetul la laptop. Atunci cand am castile 'puse',se aude perfect normal,dar cand scot castile din laptop si incerc sa ma uit, de exemplu la un video... NU am sonor. Ce pot sa fac? Multumesc anticipat. Dau FUNDA! P.S. Scuzati-mi modul de exprimare. -_-

3 răspunsuri:
| ralucutzica a răspuns:

Buna! Uite rezolvarea problemei tale:
Cauta in bara de jos in dreapta de unde dai sonorul mai tare.Dai click dreapta pe iconita cu sonor,si dai pe: (Recording devices) dupa o sa iti apara o fereastra mica,sus ai mai multe variante cum ar fi: PlayBack,Recording...Tu va trebuii sa dai click pe Recording,dupa poate o sa iti apara niste iconite cu microfoane etc.Tu te duci la Microphone(Arata un microfon si pe microfonul acela este desenat un semn verde in care arata semnul(bifat), dai click dreapta pe microfonul acela dai la proprietati, dupa sus o sa iti apara mai multe variante cum ar fi: General, Listen, Levels etc...Tu va trebui sa dai pe Levels o sa iti apara 2 chestii(Microphone si Microphone Boost), acuma asigurate ca le dai la maxim pe amandoua.Bafta!

| MihaiRMA explică (pentru ralucutzica):

Tot nu-mi merge sonorul... sad

| Altair23 a răspuns:

Incearca sa umblii la setarile sonorului, am ami avut pe cioneva cu problema asta si trebuie sa umblii de la setarile sonorului ca sa se auda, e posibil sa ii apara ceva legat de sunet si cand introduci castile in laptop sau sa aapara in bara de jos dreapta, daca nu incearca sa ublii la setari cum am spus.