| hahahabun a întrebat:

Salut, am o problema cu televizorul. Il pornesc fain frumos, merge 4-5 min apoi se inchide, ramanand functional doar sunetul sad Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| 1Voineoska1 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat asa cand eram mai mica, doar ca televizorul se stingea de tot. singur! laughing "Ecranul" e de vina. Exact ca si la telefon.La telefon ti se poate strica "ecranul" sau displayul. Cazul 1 este la televizorul tau.Nu stiu exact cum sa iti explic, dar este ca si cum firul care conecteaza ecranul cu intregul sistem al televizorului s-ar fi desprins de sistem. Sper ca m-am facut inteleasa in explicatia de mai sus. happy Du-te la cineva specializat, iar daca vrei informatii, atunci cand omul respectiv desface televizorul sa-l repare, intreaba-l exact ce are.Nu de alta, dar pe viitor, daca se va intampla la fel, sa stii exact ce a patit televizorul tau. Sper ca te-am ajutat! happy Pa-pa!

1 răspuns:
| bijubiu a răspuns:

Exact asa am patit si eu de cam doua saptamani. Mergi cu el la cineva care se ocupa cu asa ceva. Costa putin si ti-l poate face pe loc!