| Nujnmk a întrebat:

Salut.
Am o problema cu un card de muzica, acest card este de 32 gb si cand îi bag muzica pe el si intru pe winamp, toate melodiile nu canta (sunt de 0:00 lungime).
La fel cu boxa masinii.
Cand am cumparat cardul mergea pentru hai sa zic o luna-o luna jumate dar apoi am gasit niste fisiere care cica erau facute in 1980.
Aceste melodii ma opreau din a mai baga muzica si le-am sters.
Inca nu mai merge nici o melodie pe care o descarc

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa formatezi acest stick in format fat32 (atentie inainte insa sa faci backup la piese, in urma formatarii se sterg datele de pe acel card) dupa aceea copiezi pe el melodiile care te intereseaza!
Daca e in alt format mp3-playerul masinii nu il recunoaste!
Acele melodii de care zici pe PC merg?
Foloseste un alt player din cate stiu winamp este plin de vulnerabilitati, eu folosesc VLC player si pentru muzica si pentru filme! https://www.videolan.org/vlc/
Daca nici cu VLC acele melodii nu se deschis si nu sunt ascultabile atunci e o problema cu acele fisiere.

ps: acum am observat ca winamp inca se mai "fabrica", a fost preluat de o alta companie, inca sustin ca nu isi mai are rostul folosirii lui ci este de cautat o alternativa!

| literallythesamebruh a răspuns:

1. Formatează cardul SD la un format compatibil.
2. În momentul în care ai terminat de transferat muzică/alte fișiere pe cardul SD, asigură-te că îl deconectezi din PC și după îl scoți fizic, pentru a evita pierderile de date sau coruperea acestora. Aceasta a fost o greșeală de a mea pe care am făcut-o ani de zile.