| tcatalin a întrebat:

am o problema cu un telefon care am vrut sa-i instalez android 2.1 si nu am facut cum trebuie iar acum nu se mai aprinde deloc. ce pot sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Daca nu se aprinde deloc, si ai facut ceva gresit la update atunci e iremediabil.
Dar totusi du-te la un service gsm si vezi daca au ce sa ii faca. Daca intrebi nu costa nimic

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cand zici ca nu se aprinde, te referi ca ecranul ramane negru, sau ca afiseaza ceva si nu pleaca. Gen daca e Samsung, scrie Samsung dar nu face nimic altceva.
Daca e prima varianta, fie e distrus complet iremediabil, fie cu ceva noroc ti-l repara la un service gsm dar cu ceva bani.

| Gabi05 a răspuns:

Nimic,ai doua soulutii
update-ul era oficial sau neoficial.
Dara era neoficial ai pierdut garantia.
Daca era oficial nu ai pierdut-o.

1.Dul la service daca ai garantia, daca nu o ai te pune sa platesti pentru ca ai bulit softul.
2. Daca nu vrei sa folosesti varianta 1, atunci poti sa il pui linistit pe gratar.

| tcatalin explică (pentru Gabi05):

Si poate sa-i faca ceva aia de la service daca nu se aprinde deloc?

| Gabi05 a răspuns (pentru tcatalin):

Daca nu se aprinde deloc, si ai facut ceva gresit la update atunci e iremediabil.
Dar totusi du-te la un service gsm si vezi daca au ce sa ii faca. Daca intrebi nu costa nimic