| vendetta90 a întrebat:

Salut, am o problema cu un telefon, sony ericsson k550im mi se aprinde si ramane display-u alb sunetul se aude.Am inteles de la niste prieteni ca necesita resoftare cum as putea face asta fara sa ma duc la un service autorizat? multumesc mult

2 răspunsuri:
| davio a răspuns:

Trebuie descarcat si instalat un program pe care il iei de aici:http://www.softpedia.com/......shtml.APOI CU EL POTI FACE UN UPDATE LA SOFT sau poti transfera fisiere de pe pc in tel sau invers. FUNDA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca se aude sonorul insemna ca reusesti sa-l pornesti, intra pe topsony.com si te documentezi de resoftare(iti trebuie cont), se resofteaza usor, eu folosesc pentru SE XS++
Sau incearca sa-l conectezi la calculator prin usb si sa stergi tot ce ai pe el, e posibil ca unele fisiere sa intre in conflict cu driverii telefonului.
Daca nu ai driveri usb poti downloada si instala Sony Ericsson pc suite, contine driver USB si software pentru telefonul tau.
Daca erai din TL il resoftam eu, normal cu pretul unei fundite, nu asa gratis tongue