| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu windows-ul. De curand am avut un virus, am scapat de el dar acum anumite programe, care imi erau neaparat necesare la servici, nu-mi mai merg si tot apare o eroare 0x80070002. Cum sa repar aceasta problema? Va rog am nevoie urgenta!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Eroarea 0x80070002 se traduce prin FILE_NOT_FOUND. Este ceva la tine in calculator (nu-ti zic sa nu te sperii)! si pentru asta descarca Malwarebyte anti malware de aici http://download.cnet.com/......04572.html si fa o scanare cu el! Sa nu uiti sa ii faci mai intai update-urile si bifezi a doua casuta cu "scanare completa"! si spune ce a gasit!
apoi DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe

Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startup. Daca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS! si spune daca a mai gasit ceva!
Trebuie sa dispara eroarea!
Mai am o varianta daca mai este de folos cu ceva (mult mai important este ce am scris mai sus):
Apasa Start>Run>scrie cmd>Enter.
In Command Prompt scrie:
net stop wuauserv (ar trebui sa spuna ca serviciul de update se opreste).
Acceseaza C:\Windows\ si redenumeste folderul SoftwareDistribution (de ex.
in SoftwareDistribution. old).
Dupa ce ai redenumit folderul, in Command Prompt scrie:
net start wuauserv (serviciul de update se porneste).
Testeaza update-urile.
Succes!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

De ce nu ai scris si textul mesajului de eroare, doar codul? Intra aici si da clik FIX IT ( e chiar in mijlocul paginii) o sa-ti repare eroarea! http://support.microsoft.com/kb/910336 spune daca mai face!

| bistriteanul a răspuns:

Instaleaza-ti NET Framework versiunea cea mai noua! O poti downloada de aici http://www.microsoft.com/......tails.aspx

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca mai apare acea eroare, dar FIX TI mi-a rezolvat alte probleme. Mersi de ajutor, neluL