| ByeBye a întrebat:

Salut, am o problema la care nu i-am dat de cap pana acum. De 3 zile ma confrunt cu ea. Sa incepem cu inceputul, mi-am cumparat acum cateva luni un router de la sapido, un router gigabyte, toate bune si frumoase, pe atunci aveam laptop. Mergea si wi-fi si pe lan. De 3 zile mi-am luat un pc, si m-am contectat normal prin lan. Routerul il tin langa pc deoarece nu am un cablu lan lung si nici cablu de alimentare lung. De atunci nu mai ma pot conecta pe wi-fi, pe toate dispozitivele imi scrie salvat, securizat. Am dat restart la router si nimic, am dau factory reset si tot asa face, am vrut sa vad ce dracu are, am deconectat lan de la router, am pus un prelungitor si l-am pus pe pat, surpriza ca merge. Ok am zis ca e de la pc, mi-am cumparat un cablu un pic mai lung cred ca are un metru si ceva si am pus routerul pe un scaun sa vad daca merge. Cand nu are conectat lan in router merge sa te conectezi dar daca conetez lan nu mai merge numai daca ti telefonul langa router. Nu stiu de la ce este deoarece cand aveam laptop tot pe lan il tineam si pe ala si nu aveam probleme, acum am... Ma puteti ajuta sa inteleg ce se intampla si cum pot sa rezolv problema?

1 răspuns:
| Burcea_Valentin_1999 a răspuns:

Uite un link care cred ca te poate *salva* :) http://www.tomshardware.co.uk/......works.html