| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Salut, am o problema la PC cateodata când îl pornesc rămâne blocat la logoul placii de baza și nu bootează nici nu intra in bios, trebuie să îi dau restart neapărat că să își revină. Placa de baza se numește Asrock B85M PRO 3 am pe ea montat un i5 4590 și 3 plăcuțe de ram a câte 4 gb 2 plăcuțe de la o firma iar una e de la alta firma. Am scos bateria pentru a reseta biosul dar degeaba problema tot persistă, am mutat plăcuțele de ram in alta ordine tot degeaba/ Care credeti că e problema, ce as putea sa îi fac? Am reinstalat si windowsul si update la bios si tot cand il pornesc uneori booteaza normal uneori ramane blocat la logoul placii de baza si sta asa pana nu ii dau restart

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"cateodata când îl pornesc rămâne blocat...ce as putea sa îi fac? "

verifică și CURĂȚĂ toate contacele HD, ram (enventual procesor)