| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Salut, am o problema la PC cateodata când îl pornesc rămâne blocat la logoul placii de baza și nu bootează nici nu intra in bios, trebuie să îi dau restart neapărat că să își revină. Placa de baza se numește Asrock B85M PRO 3 am pe ea montat un i5 4590 și 3 plăcuțe de ram a câte 4 gb 2 plăcuțe de la o firma iar una e de la alta firma. Am scos bateria pentru a reseta biosul dar degeaba problema tot persistă, am mutat plăcuțele de ram in alta ordine tot degeaba, update la bios nu pot să îi fac deoarece nu a mai apărut alt ubdate pe siteul producătorului. Care credeti că e problema, ce as putea sa îi fac?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Dupa ce ai schimbat procesorul si ai mai adaugat rami ai reinstalat windows-ul? Se pare ca nu... atunci fa-o!

| Anonimulantisocial17 explică (pentru lpavel):

Nu e de la asta am reinstalat si windowsul si tot asa face
https://youtu.be/TMeRbag0BRU

| lpavel a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Incearca sa reinstalezi windows pe un alt HDD daca nu ai rezolvat pana acum...