| Alexeyyy a întrebat:

Salut, am o problemă la un iPhone 3 GS, nu pot să îl deblochez, adică Îmi arată ceva de genul :

Nicio cartelă SIM instalată.
Instalaţi o cartelă SIM validă, fără blocare PIN, pentru activarea iPhone.

şi o imagine unde se conectează iTunes cu iPhone prin USB...
Ştie cineva ce pot face? Am făcut upgrade la iOS, şi după mi-a intrat automat în această problemă... nu ştiu ce să fac. nu am pus nicio aplicaţie.
Acum încerc să îl descarc.
Aveţi vreo idee? Ce să fac? Să îl duc la service?

1 răspuns:
| luigy199717 a răspuns:

Pei daca ai bagat o cartela in el, inseamna ca e codat pe alta retea, sau l ai blocat