| ellaella13 a întrebat:

am si eu o problema si sper ca ma puteti ajuta.Deci am un iphone 3g,am dat restore, iar acum nu stiu cum sa-l activez.imi spune "inserati o cartela sim valida,fara blocare pin, pentru activarea iphone"..introduc cartela si nu merge. poate ati fost in aceasta situatie si ma puteti ajuta.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NedeaAndrei a răspuns:

Probabil ca telefonul a fost codat la inceput si dupa aia decodat cu un program anumehappy si in momentul in care ai dat restore, s-a sters si programul de decodarehappy am patit-o si eu.happy Du-te cu el la un service GSM si probabil ca asta o sa-ti zica si el, e cam 50 lei decodatul pentru 3G, daca nu ma inselhappy Funda?:*

7 răspunsuri:
| ellaella13 explică:

Sa stiti ca este posibil pentru ca este luat din Franta...straight face...multumesc mult pentru raspunsuri

| xXImAliveXx a răspuns:

Asta am patit si eu happy.
Telefonul tau este unlocked si cred ca a fost deblocat cu SAM.
Si cand ai dat restore ti s-a sters SAM sau un alt program cu care a fost deblocat telefonul.
Noroc ca ai 3G nu 4 ..la 4 era 150E happy
La 3G este mai ieftin bafta.

| NedeaAndrei a răspuns (pentru xXImAliveXx):

Era 6 mil la Iphone 4 cand a aparut, in niciun caz acum, am eu un prieten care l-a decodat cu 300 leihappy

| xXImAliveXx a răspuns (pentru NedeaAndrei):

Acum 2 luni mie mi-a cerut 150E mai multa lume si acum o saptamana am scris pe forumul iphoneforum unde sunt oamenii care le au cu astea si cand am pus imei-ul si mi-a spus codat pe Australia sau nu mai stiu sigur 150E totusi am umblat o luna cu iphone-ul ala si toti mi-au dat acelasi raspuns happy + ca unchiul meu aduce telefoane din Germania si cred ca stie mai bine decat tine.

| NedeaAndrei a răspuns (pentru xXImAliveXx):

Si daca eu am vazut cu ochii mei ca a dat cineva 300 lei pe decodatlaughing? ti-am zis ca am un prieten, am fost cu el, cum *** imi zici ca nu e asa?laughing Poate unde stai tu, si depinde si de tara pe care e codat + depinde de persoana care face decodareawinking

| xXImAliveXx a răspuns (pentru NedeaAndrei):

De fapt depinde cel mai mult doar de tara happy Nu neaparat de cel care face decodarea deoarece daca decodarea este 10000000 E el nu e prost sa iti ceara 300 / + sunt din Constanta.