| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare.Am un laptop Acer Aspire Intek(R) Celeron(R) CPU 550 @ 2.00 GHz,2.00 GHz 1.00 GB RAM.Cand il aprind,stau pe mess ma uit pe google,pe facebook sau pe orice joc,mi se stinge laptop-ul din senin.Am curatat laptop-ul cu atentie.L-am si aspirat fiecare coltisor cu atentie,si mi se tot stinge.Am scanat,si nu are nici un virus!Va rog ajutati-ma.Dau fundita

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tehnologie sau Informatii Utilitare.

Răspuns utilizator avertizat
| 93George a răspuns:

S-ar putea sa fie placa video dar nu sunt sigur...

| Devian a răspuns:

Problema ta se poate impartii pe 3 categorii:
1. Supraincalzirea procesorului care duce la inchiderea automata a calculatorului cand acesta depaseste temperatura indicata, poate fi rezolvata prin curatarea interioara a procesorului / ventilatorului
2. Erori legate de software la care solutia cea mai recomandata ar fi reinstalarea sistemului de operare (pentru a verifica aceasta problema trebuie sa intri in safe mode si sa vezi daca problema persista)
3. Probleme legate de hardware (placa video, placa de baza etc.) pentru asta ti-as recomanda sa iti duci calculatorul la un service autorizat