| curiosul122 a întrebat:

Am o problema mare. Nu stiu ce sa fac. Am setat din greseala rezolutia calculatorului mai mare decat este acceptata si de fiecare data cand il deschid imi da "Input not supported" si trebuie sa ii dau restart. Ce fac?

6 răspunsuri:
| Vl4dootz a răspuns:

Salut. Ce sistem de operare ruleaza pc-ul tau?

| curiosul122 explică (pentru Vl4dootz):

Windows 10 64biti. Vreau sa spun ca acum m-a dat undeva cu recovery si acum imi apare trei optiuni, Continue, Troubleshoot sau Turn off your PC. Pe ce apas? Si as dori si pasii urmatori.

| curiosul122 explică (pentru Vl4dootz):

Si aparent mi s-a dat restart, nu stiu de ce, si acum iar imi apare aia cu input not supported.

| Vl4dootz a răspuns (pentru curiosul122):

Tine apasata tasta Shift si dai restart. Iti va aparea un ecran cu optiuni din care vei alege Troubleshoot, apoi Advanced options apoi See more recovery options. In acea fereastra ar trebui sa-ti apara Startup Settings si apoir restart. Dupa restartarea iti va aparea un ecran cu mai multe optiuni dintre care vei selecta cifra 4 sau cifra unde scrie Enable Safe Mode.

| curiosul122 explică (pentru Vl4dootz):

Are ceva daca apas in loc de Safe Mode pe Low resolution video?

| Vl4dootz a răspuns (pentru curiosul122):

Trebuie Safe Mode sa poti dezinstala direvrul video/ Apoi can intrii normal il poti instala din nou