| blojanamaria a întrebat:

Am o problema. Mi-am scapat telefonul aseara in apa. Nu cred ca a intrat prea multa, ca a cazut cu fata in jos.i-a, scos bateria l-am lasat la uscat pana azidimineata. L-am deschis si asears, se deschidea dar nu am putut sa il deblochez pentru ca e cu touchscreen. Modelul e Nokia 500, l-am dus la service si a zis ca reparatu costa 200-300 lei, ce sa fac? Sa ma ajute civena. O sa isi mai revina el de la sine?

2 răspunsuri:
| Chewbacca a răspuns:

Trebuia sa il lasi cel putin 24 de ore intr-o punga de plastic cu orez in ea si tragea toata apa. Mai incearca la alt service pentru ca e prea mare pretul pe care il cer. Chiar daca ar fi vorba sa se fi stricat touchscreenul nu ar costa atat.

| stefan1707 a răspuns:

Incearca sa ii schimbi softul poate a picat sau cel mai bine cauta pe cineva care nu are licenta si til desface eu am multi prieteni si miau reparat pc si telefonul de fiecare data