| Sebastian_Seby_1996_QYr8 a întrebat:

Salut, am o problema, recent mi-am luat acest router Router Wireless D-LINK AC1200 DIR-842, Dual-Band 300 + 867 Mbps, WAN, LAN, negru si am internetul de 500 mbps de la Digi dar imi merge greu, adica daca incerc sa incarc o poza pe Facebook si in acelasi timp sa ma uit la un live pe Youtube live-ul mi-se blocheaza sau se muta pe 480p. Sau cand incerc sa downloadez ceva imi merge cu cativa kb pe secunda si un joc de exemplu inainte cand aveam router tp-link si internet de 300 mbps se lua mai repede un joc de genul GTA V iar acum stau pentru a-l instala 16 ore...
Sa fie de la router sau nu l-am configurat eu bine ca am incercat tot ce am mai gasit pe internet dar tot asa imi face.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fa niste teste de viteza, pe mai multe dispozitive, wireless si fir. Maxim schimba/actualizeaza driverele de la laptop/pc si actualizeaza firmware-ul la router. Poate fi din mai multe cauze ce ti se intampla tie.

| Dezsi_Pavel_2003 a răspuns:

Nu, nu este de la router, este de la cablul de internet pentru ca mie nu mi-a mers internetul 2 zile. Netul va merge prost pentru ceva timp pentru ca Akta se transfera pe Digi si atunci trebuie sa umble la stalpuri.