| anonim_4396 a întrebat:

Salut ...am o problema si va rog sa ma ajutati daca stiti dau funda urgent va rog...:(

acum cateva zile am cumparat un hdd wd scorpion black de laptop a doua zii m-am uitat in HDDtune pro si imi arata o eroare

http://imageshack.us/photo/my-images/20/vgv.png/

am pus un link cu o poza in hddtune
daca stiti va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Tot.

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La detaliile pe care le dai nu pot sa spun decat ca, cablul SATA e de vina.

| BuBu1989 a răspuns (pentru neluL):

Hdd e de laptop ...nu pot sa schimb nimic la cablu...

ce sa fac...

| neluL a răspuns (pentru BuBu1989):

Hdd e de laptop si tu in ce il conectezi? La PC? ...sau unde? Nu inteleg ce ai facut! Ai schimbat hardul de la un laptop?

| BuBu1989 a răspuns (pentru neluL):

Am un HP pavilion si i-am cumparat un hdd nou de 500gb
este conectat la mufe sata din laptop dar nu pot sa schimb mufele din laptop ca la pc

| neluL a răspuns (pentru BuBu1989):

Pai nu te-ai uitat daca e si compatibil? Sau ai crezut ca se potrivesc toate hardurile! Aici ma refer la Sata 1, 2, 3!

| BuBu1989 a răspuns (pentru neluL):

Vechiul hdd era tot de 500GB SATA-II 7200rpm 16MB de asta l-am cumparat cu specificatiile celui vechi sa nu am probleme nu pot sa-mi dau seama ce poate fii de vina...

| neluL a răspuns (pentru BuBu1989):

Ma gandesc sa nu fie alta SATA! Sunt mai multe modele! Dar daca hardul merge, lasa-l asa si fa un zero format.Foloseste un tool special si nu din windows.
http://www.softpedia.com/......Tool.shtml

| BuBu1989 a răspuns (pentru neluL):

Ok am luat HDD Low Level Format Tool dar ce se intampla imi formateaza tot tot de pe hdd?

| BuBu1989 a răspuns (pentru neluL):

Ok am sa-i dau un format si revin cu un raspuns mersi pentru timpul acordat

| neluL a răspuns (pentru BuBu1989):

Cu placere! wave bye, bye

| neluL a răspuns (pentru BuBu1989):

Tot.