| takashiforever a întrebat:

Am o tableta Allview Speed Duo şi în ultima vreme a început să-mi facă probleme. Se închide din senin, mai ales când o folosesc mai serios, şi nu din cauză că n-ar mai avea baterie pentru că atunci când o deschid ulterior, baterie mai este şi mă mai ţine un timp. Dar dacă ţin tableta în priză pot să o folosesc cât vreau că nu se închide. Are ceva bateria?

2 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Bateria este defecta. tableta trebuie dusa la garantie, cunosc o gramada de tablete Allview care au problema asta. poti incerca orice, in timp bateria se umfla si tableta se inchide aleatoriu... nu ai ce sa-i faci, mergi cu incredere la service

| Eduarrdinno a răspuns:

Nu nu are nimic de-a face cu bateria.
Am patit si eu fix aceeasi problema cu o tableta E-boda Supreme X80 si am intrat pe saitul oficial si am dawnload-at o alta versiune de soft mai noua si am primit un E-mail cu instructiunile cum sa instalez softul.

Fa si tu la fel sau du-te cu ea la garantie daca mai este in garantie?

Sau incearca sa ii dai revenire la setarile din fabrica si daca tot la fel face, fa ce ti-am zis mai in sus!
Funda?