| anonim_4396 a întrebat:

Am o tableta Apple IPad A1395, si nu mai am incarcator. De unde as putea sa cumpar unu? Nu stiu care se potriveste am incercat sa caut pe google dar nu gasesc pe modelul respectiv.

Răspuns Câştigător

Poti sa te duci la un service de telefoane la tine in oras, sigur au acolo. Te mai poti duce si la Orange sau Vodafone dar acolo sunt scumpe. Acum depinde de mufa care se potriveste. Daca e lightning (de aia mica ca la iPhone) gasesti mai peste tot de cumparat. Daca e de aia lata cu 30 de pini gasesti mai greu, pe olx am vazut ca sunt multe. Am cautat acum modelul tau de iPad. Am avut si eu exact la fel. L-am vandut pentru ca era cam vechi, 512mb ram, se misca greu. Intreaba pe cineva daca are mufa cu 30. Aceeasi mufa se foloseste si la iPhone 4, daca stii pe cineva care are poti sa il intrebi.