| KiduuBwaa a întrebat:

Salut, am o tableta Lenovo IdeaTab A1000, acum cateva ore m`am jucat la ea, iar dintr-o data mi-a ramas ecranul BLOCAT, are tot pe ecran, toate iconitele, tot. Mentionez ca tableta este in garantie! Multumesc. Daca are cineva vreo idee cum s`o repar, lasati comm aici va rog.

6 răspunsuri:
| PuFoSeNiEOo a răspuns:

Salut! Te duci la magazinu de unde ai cumparat-o si le spui ce ai patin la ea, mentionezi si ca este in garantie. Sper ca te-am ajutat FUNDA te rog! happy

| KiduuBwaa explică:

Am rezolvat pana la urma, ramasese blocata, mai avea 15% din baterie, iar acum 1 minut, s`a inchis, si am bagat`o la incarcat si a repornit, multumesc tuturor de raspunsuri!

| gr83dut a răspuns:

Salut,undeva pe spate ar trebui sa gasesti un buton de reset.Ar trebui sa o aduca la forma de restart si sa se deblocheze.Atentie insa ca vei mai pati aceeasi chestie pentru ca cel mai probabil este suprasolicitata de vreo aplicatie/joc pe care nu il poate duce. Sper ca te-am ajutat.

| PuFoSeNiEOo a răspuns (pentru gr83dut):

Fara suparare e buna si varianta ta, dar daca o duce la garantie cei de acolo stie ce sa faca mai bine happy.

| KiduuBwaa explică (pentru gr83dut):

Probabil ar trebui s-o duc la Garantie? Pe spate nu am nici`o gaurica, stiu acolo trebuie sa fie o gaurica, dar nu e.