| nelutu1 a întrebat:

Salut am ovi suite dar nu stiu cum sa descarc si sa instalez hartiile ovi pe un nokia x6, de descarcat sa descarca hartiile dar nu le gasesc pe telefon ca sa le pot instala daca stiti va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| CFuNky a răspuns:

Sa stii ca daca doresti sa le instalezi este foarte usor dar pentru mine este mai greu sa-ti explic deoarece am si eu Nokia X6 si 5800 XPress Music dar sunt in spaniola ambele dar o sa incerc sa-ti traduc. Intri in Aplicatii apoi ai un fisier ca un Sertar de genul.Acolo intri si dai ca sa selectezi sa intri in Card sau unde ai bagat hartile si dupa aceasta cauti chiar acolo hartile respective. Daca le-ai gasit dai ok pe ele si se instaleaza... Daca nici asa nu functioneaza inseamna ca nu sunt hartile bune pentru GPS-ul pe care il ai tu. Daca nu vrei sa te complici cu acest lucru trage GPS Garmin Telephone Version si acesta functioneaza pentru toate modelele de Nokia care pot functiona logic cu GPS. Eu le folosesc pe amandoua deoarece Ovi se cam blocheaza pe mapa sau ma baga pe camp ca sa zic asa.

Daca te-am ajutat te rog da click pe funda din partea dreapta a numelui meu.
Eu ajut orice persoana la nevoie! "Prietenul la nevoie se cunoaste!"