| fear1234567 a întrebat:

Am parolat un stick usb cu metoda de la windows 7 si aveam ceva important pe stick, iar cand am parolat stick-ul s-au sters fisierele...le mai pot recupera? daca da cum? Dau funda

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fișierele nu s-au șters, ci apar ca invizibile deoarece sunt criptate.Singura metodă de recuperare a acestora, cu șanse de 1% dacă ai uitat parola este să încerci să accesezi stik-ul cu un alt sistem de operare ce știe decripta datele criptat cu Windows.un sistem Linux te-ar putea ajuta, sau de asemenea un decriptor special iar ar putea face ceva, dar necesită cunoștințe speciale pentru asta.Ca de obicei Jipa95 bate câmpii și oferă soluții eronate că se crede(doar el) ceea ce nu îi, adică depanator de calculatoare.Real e pericol cibernetic, și mai este și încurajat să distrugă calculatoare de acest site.Succes

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DeyCj):

Raport jipa

| DeyCj a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Nu se va pune ca îi protejat de site.Am trimis multe solicitări și nu vor să îi șteargă „întrebarea" de pe site, că cică fac un experiment. Experiment ce deja naște multe victime colaterale, dar adminii cam omit acest lucru.Victimele ăstuia m-au și contactat(de unde au nr de cleinți habar nu am) și mi-au cerut ajutorul după ce și-au făcut praf calculatoarele la întrumarea ăstiua.Și asta am scris-o în raport și am primit o respingere diplomatică.
Implicit nici raportarea nu va da roade ca va fi precis ignorată, la fel cum a făcut individu ăsta cu mine ca i-am spus verde-n față că habar nu are de service calculatoare dar se bate cu cârămida în piept că știe face asta.Eu i-am recomandat să se apuce de plantat cartofi că aia precis știe face și el m-a igonorat ca să nu îi mai replic la întrebarea de pe prima pagină și să nu mai pot ajuta oamenii ce apelează la el, ăsta oferindu-le soluții eronate și ce mai găsește pe google.Ai observat că nu a fost capabil să răspundă la o întrebare din practică referitoare la conexiunile într-o mașină virtuală, întrebare foarte simplă pentru unu ce știe face service Pc real, nu un amator de-ăsta.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DeyCj):

Eu l-am prins cum se contrazicea la aceeasi intrebare de multe ori l-am intrebat ce face ca unui raspunde asa altuia invers nu stiu ce mi-a povestit el cat e de tare in calculatoare i-am mai explicat eu si copia raspunsurile mele mai adauga ceva si aia era mam luat din nou de el si m-a blocat nu il suport oricum

| DeyCj a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Așa a făcut și cu mine.Și pe mine m-o blocat de ciudă că i-am zis vrede-n față că îi praf la calculatoare și că am oferit soluția reală celor ce întrebau diverse de calculatoare.Din cauza asta adminii au șters toate răspunsurile cel date la userii respectivi.Răspunsuri chiar i-au ajutat.Sincer mi milă de săracii useri ce apeleaza la serviciile ăstuia.Crede el că dacă o dat cu mătura printr-un depozit de calculatoare atenție depozit știe să le și repare. Știi cum îi pilda musca la arat nu?
Așa îi și ăsta.
Ar trebiui sa ne unim vreo 20 care nu îl suportăm pe ăsta și să facem toți unu dupa altul raporte la TPU.că daca unu nu poate face nimic.20 precis o să stârnească un interes, și desigur cu propunerea generală de avertizare a lui ca induce userii în eroare sub pretextul că ajută, real ăsta numa ajutor nu îi.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DeyCj):

O sa-mi fac eu timp pentru admini astia intr-o zi am mai trecut cam de vreo 40 de ori 10 forumuri si 30 de siteuri dupa ce mi-am batut capu cu ele vad ca asta o sa fie urmatorul si mai sunt ca jipa cativa copy past denastia ca jipa o sa le scot figurile ce lea acumulat pana acuma

| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa recuperezi datele cu acest programel : https://www.piriform.com/recuva
dar tare mi-e ca l-ai formatat, sau i-ai facut tu ceva..nu se sterge un stick de memorie parolandu-l pur si simplu.

| AdrenalinTm a răspuns:

De fapt nu sau sters sau criptatlaughing uitete sa daca are 0bb atunci sau sters
de fapt trebuie sa le cauti exista in tot deauna o copia a lor undeva sau decriptaza sticul sau vezi daca nu ti lea ascuns scrie in bara de start folder and si dai pe a 2 o sati deschida o fereastra acolo o sa vezi mai jos de casutele alea hiden files and folders si u jos bifezi casuta de show hiden files...
SI nu mai ascultati de Jipa95 asta-i un tatalau care se contrazice singurlaughinge nebun omu e LEMN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da click dreapta pe proprietatile stick-ului. Daca arata 0 bb, e gol.Nu mai poti recupera.Cu programe de recuperat, recuperezi doar fisiere de sistem. Adica din local disc C.Din stick, niciodata.