| Alexxxxxx34 a întrebat:

Am pe laptop Windows Vista Home Premium Genuine si am un router Huawei HG658. Cand vreau sa ma conectez la internet prin wi-fi si nu ma lasa sa intru pe net, spunand Retea neidentificta. Am resetat router-ul si nu si-a revenit. De pe alt pc e totul in regula. Placa mea wierless este Atheros AR5006EG Wierless Network Adapter.Si nu, nu schimb windowsul!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Driver-ul plăcii wifi nu este instalat/este instalat aiurea.
Asta se rezolvă cu asta:
http://www.driverscape.com/......rk-adapter
Dacă în sys proprieties nu apare un semn de întrebare galben, atunci e eroare de sistem ce se corectează cel mai ușor cu o resoftare.Degeaba ții cu dinții de windows-u vista că dacă nu mai funcționează că îi windows, adica calitate prostă scumpă de nu își merită banii.
Placa de rețea s-a defectat. Dacă de exemplu când butezi cu un sistem linux în mod live DVD wifi-ul funcționează atunci e problema de la Windows. Dacă nu va funcționa atunci înseamnă că e dusă placa de rețea wifi.Succes

| RaraSeeDY a răspuns:

Salut.
Nu e prima problema care o rezolv de genu acesta... aceasta problema este absolut la toti!

Placa ta de wi-fi de la laptop are un driver.Acel driver nu mai este compatibil, a expirat sau s-a sters!

Ca sa remediezi, instaleaza-ti alt driver cautand pe net, sau sa descarci detector de drivere automat de aici :
http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php

Sper ca am fost de ajutor;) Bafta

| Alexxxxxx34 explică:

Multumesc tuturor am rezolvat problema cu Windows Updatewinking