| bObby123 a întrebat:

am pe masina cu cd player " av audio car 2720 rds " si nu merge pe el cd-urile facut de mine. am incercat si mp3 si audio in schimb am bagat un cd original si mi-a mers.
Cum sa convertez sau ce sa fac sa mearga cd-urile facute de mine pe el?
FUNDA!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asa este axcel radio care il ai citeste doar cd-uri audio.Cum faci un cd audio? Sint programe care se instaleaza in calculator si face conversia.Cred ca poti face asta si cu media player de pe wind.Nu stiu ce wind ai tu.Alt program ar fi itunes si gasesti pe net destule si gratis.Insa pe un cd audio nu poti pune decit pina stiu si eu cam 20 de melodii.La tine ar fi bine sa cumperi un transmiter radio si la ala poti conecta orice, telefon mobil, flash drive, SD card si asa mai departe pe care poti pune melodii cite doresti si apoi le redai prin radio.Cred ca stii despre ce vorbesc.CD-urile alea audio nu prea se mai folosesc.Sa stai asa cu un brat de cd-uri cind poti pune totul pe un stik cum ii zic multi sau SD card sau pe telefon si ai totul intr-un singur dispozitiv.Ai muzicsa mereu la tine, transmiterul in masina deci niciodata nu uiti nimic. Apoi acel disc audio odata scris pa cu ala ramai.Asa pe telefon sau stik sau Sd card stergi, adaugi, elimini si asa mai departe orice si de cite ori doresti.Asta este cea maibuna solutie.Dar daca tii neaparat sa faci cd-uri incearca cu itune, sau cu media player de pe wind sau cauta pe net programe si gasesti destule.

| bObby123 explică (pentru relian):

Am si un modulator care merge cu stick. Dar eu vreau sa ii rezolv si problema cu cd-urile.
mersi de sfat o sa incerc sa le cinvertez cu un program.
Eu le faceam din nero audio si nu imi mergea.

| SuicideSilence a răspuns:

Este cd player nu mp3 player deci citeste numai cd-uri audio. trebuie sa arzi discurile in format audio