| florinmadalin a întrebat:

am primit de la cineva un Samsung galaxy s4 i9500 cu display-ul spart la fel ca si geamul se vede dar nu merge controlat cand il deschid scrie mediatek si android pe sptele telefonului sub baterie scrie modelul, unde este fabricate adica korea by Samsung si imei la verificare la imei a iesit ca este s4 dar nu sunt asa sigur poate sa fie fake?

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

E fake. Nu exista s4 cu mediatek. Mediatek de altfel se foloseste la telefoane ieftine sau chinezarii, pentru ca e un procesor super ieftin.
i9500 are cpu exynos, care e la mare departare de orice mediatek.