| GeXz a întrebat:

Am primit un mail de la o persoana din lista mea de prietenii Yahoo. (De obicei nu deschid mail-uri care au un nume ciudat site-uri necunoscute sau de la anumite persoane din lista mea de Yahoo.) De curiozitate am deschis acel mail pe care l-am primit de la aceea persoana, puteam sa jur ca este un virus sau altceva. Am apasat pe mail si mi-a aparut un link... bine-nteles nu am dat click pe el stiam ca este un virus. Acum problema este daca am dat click pe mail sa il deschid se intampla ceva, adica imi poate fii contul furat sau alte chestii de genul asta, sau se viruseze PC-ul? Chiar ieri am dat o scanare la PC si am gasit 2 fisiere virusate infonsive. Astept un raspuns! Merci.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu-ti fie frica sunt reclama la diferite produse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nue un virus si eu mai primesc e-mail-uri din astea sunt ori reclame la un anumit produs ori persoana a trimis un mesaj la toata lista (de ex si-a facut cont pe fb si a trimis un mesaj cu link-ul profilului, am patit destule.E bine sa ai un antivirus cu internet security pentru orice eventualitate.

| Ex7R3aM47 a răspuns:

Daca nu ai dat click nu ai nici o problema.