| alexxukk a întrebat:

Salut TPU. De când a început războiul routerul meu merge ca ultimul, are cea mai mica viteza dar înainte de război mergea perfect. Sa precizez că sunt la Telekom și am un router fara cablu de internet, e wireless.
Ce as putea sa fac sa îl readuc la viteza lui normala?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce legatură are razboiul cu conexiunea ta la internet? Razboiul nu este la noi in țara, este la ucrainieni, tu internet ai de la noi din țara, asa ca suna i pe ei la Orange sa vina sa i ti remedieze problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti in Republica Moldova, asa-i?

| alexxukk explică (pentru Violleta2022):

Suceava. Fix langa granita cu Ucraina mai exact la vama

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexxukk):

Trage cablu la internt si nu vei maia vea probleme, posibil ca transmisia wireless sa fie afectata de ecranarea ucrainienilor, ca sa se protejeze de receptia si infleunta rusilor.

| scp3008 a răspuns:

Incearca sa resetezi total routerul, are o tehnica speciala(nu numai sa o scoti si bagi inapoi in priza), la telekom am observat si eu variatii periodice