| romanu22 a întrebat:

Salut, am Samsung galaxy fit si am instalat un joc si mi s-a blocat ecranul am scos bateria si cand il deschid nu mai imi merge, imi ramane blocat cu imiaginea de la Samsung ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Reseteaza softul.
0 - LASA TEL LA INCARCAT SI FII SIGURA CA BATERIA E FULL

1 - inchide telefonul (scoate-i bateriea si bag-o la loc daca altceva nnu merge)

2 - tine apasat butonul de meniu "Menu" sau "home" (depinde de model) si apoi butonul de pornire/blocare

3 - selecteaza "wipe data" folosind butoanele de volum si si tasta home pentru confirmare (nu stiu de fapt daca cu testele de volum poti sa selectezi dar in general asta este cazul pentru ca touch-ul nu este functional in modul asta de operare)

atentie. o sa pierzi toate aplicatiile instalate, mesajele si agenda

sper sa te ajute asta

| romanu22 explică (pentru angelicsin):

Multumesc pentru raspuns dar am facut pasii dar nu imi apare "wipe data". Ramane blocat cu imiaginea de la Samsung.

| angelicsin a răspuns (pentru romanu22):

Exista o metoda prin usb. dar este foarte complicata daca nu ai experienta.
in cazul asta trebuie dus la service. daca il ai inca in garatie nu o sa te coste nimic

| pasareacenusie a răspuns (pentru angelicsin):

Man. trec prin aceeasi problema. spune-mi te rog cum fac cu USB... pls lasa-mi id tau de mes te implor