| Doctorfishadi a întrebat:

Am schimbat touchscreenul de la tableta utok 900D, si acum merge aiurea touch-ul.
Cum il recalibrez?

9 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Du-l la un service explică problema acolo şi se vor ocupa cei de la service.

| Doctorfishadi explică (pentru Anonimuserr):

Am fost la 3 si au spus ca nu stie sa recalibreze touch-ulwinking.

| untu a răspuns:

Tableta UTOK este de calitate inferioara si ieftina! De asta se strica mai des!

| Doctorfishadi explică (pentru untu):

Pai stiu ca este slaba, dar am intrebat cum sa o repar, nu de ce se strica laughing.

| untu a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Daca stiai ca este slaba, de ce ai mai cumparat asa?

| Doctorfishadi explică (pentru untu):

A fost luata de black frydey. Touch-ul s-a spart, nu s-a stricat tableta, deci nu pot spune ca este asa slaba. Daca te referi ca fratele meu i-a dat un pumn in touch si ea s-a dus, adunci da, este slaba...Am schimbat touch ul dar tableta nu raspunde la comenzi normal, totul este inversat, apesi 2, apare altceva.Trebuie recalibrat si nu stiu cum sa fac asta pe utok, daca era alta da...

| untu a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Poate touchul nu este potrivit pentru aceasta tableta, vezi ca daca are adresa producatorului tabletei( daca are si siteul de internet) puteti sa scrieti o scrioare si cereti un ajutor sa va rezolve cu problema touchului la tableta UTOK! Daca mai ai certificatul de garantie valabil, dar daca a spart fratele tau tableta din pacate iese din garantie si du-o la un service autorizat!

| Doctorfishadi explică (pentru untu):

A spart-o, insa touc-ul l-am schimbat, ma intreb daca la service vor observa. Touch-ul este acelasi model, nu are cum sa fie altul pentru ca nu mai exista alt utok de 9 inch, restul au 10 inch sau mai putin, alt model de 9 nu cunosc.

| untu a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Sigur ca se observa pentru ca au o lampa speciala si o lupa speciala in care se observa si cele mai mici zgarieturi pana la ultimul surub ca sa vada daca ai desfacut, la fel va face si ecranul touch! Trebuie sa recunosti si sa spui adevarul ca ti-a spart fratele tau touch-ul, asat nu mai daca te intreaba asta dupa ce se observa ceva! Ei na iese din garantie, dar ti-o repara si platesti reparatia!