| gdrdraghici a întrebat:

Salut
am si eu nevoie urgent de ajutor
am cumparat un laptop sh, mi-a mers windows xp pe el o zi iar a doua zi mi s-a stins din senin cand l-am deschis iar se incarca logo-ul de la windows xp si o lua iar de la inceput m-am gandit sa nu fie windowsul bun asa ca am zis sa baga altu am chemat pe cineva sa mi-l bage dar la 93% mi se bloca cand scria ceva checikng hard sau ceva de genu acum incerc alt windows dar am o problema imi citeste cd-ul se incarca toate imi apare setup is starting win xp dau enter dar cand sa aleg partitiile mi se inchide si am observat ca este foarte cald ventilatorul iar acum am luat un cooler si astept sa il raceasca este ca se incalzeste procesorul sau alt ceva? plzz dau funda repede

3 răspunsuri:
| bilopart a răspuns:

Ai o problema de scriere schimba hdd.

| gdrdraghici explică (pentru bilopart):

Pai acum a aparut alt ceva care cred ca este mai grav cand deschid leptopul nu mi se deschide ercanul are mufa de connectat la monitor pc dar degeaba tot nu merge cand am deschis la ventilator s-a luat pasta termoconductoare dupa el sa fie din cauza asta?

| bilopart a răspuns:

Schimba pasta te costa 20 lei pentru ca iti vei arde procesorul din acest motiv se restarteaza sau inchide. poti pune provizoriu crema hidratanta pentru maini.dar putin de tot cat un strop de apa