| AlexGeorge21 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Acum 2 zile am vazut ca, contul meu de Facebook si Instagram au fost dezactivate dar nu stiu din ce cauza, nu am primit mail, nimic. Nu pot creea niciun alt cont de pe telefon, nici de insta si nici de Facebook, cred ca mi-a fost pusa interdictie pe adresa ip, nu ma pot conecta nici cu alt cont pe telefon. Cand am incercat sa imi fac alt insta de pe pc imi spune ca adresa IP pe care o foloseşti a fost semnalată ca fiind un proxy deschis. Care ar putea fi cauza? Nu am pus niciun story nimic care sa fie in neregula. Trebuie sa imi schimb adresa ip sau ce pot face? Am trimis mail dar nimic/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a raportat cineva în masă.

| literallythesamebruh a răspuns:

De multe ori, adresa IP este trecută pe un fel de listă neagră deoarece este asociată cu mult prea multe conturi care nu respectă termenii și condițiile. Ai primit multe report-uri care au dus la asta. Nu-mi închipui altă cauză.