| anonim_4396 a întrebat:

am o tableta cu sistem android ice cream sandwich pe ea, si am luat temple run de pe google play, si cand ma joc nu merge sa fac stanga dreapta sa misc tableta si sa se miste omul de ce?

2 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Posibil ca jocul respectiv sa nu fie adaptat pentru tableta ta, sau posibil ca la jocul respectiv comanda sa fie tactila si nu senzoriala. Incearca alt joc care sa necesite comenzi senzoriali(nfs shift de exemplu), iar daca nu iti merge jocul respectiv, atunci este posibil ca tableta ta sa aiba senzori defecti(desi ma indoiesc acest lucru pentru ca tu daca o misti in stanga si in dreapta meniul ei ar trebui sa faca la fel)

| skzstyle a răspuns (pentru panther2007):

Am incercat si alte jocuri cu masini si nu merge sa fac curba am dat si la setari la accelometer- special coordinate system, to support some other games si degeaba. si la meniu merge se intoarce, si racing thunder 2 merge sa ma joc. Stii cumva dc?