| alex2009 a întrebat:

daca o persoana este abonata la Cosmote cand pleaca din tara trebuie sa isi activeze romingul sau se activeaza automat cand iesi din tara? stie cineva ce mesaj iti intra cand ai telefonul inchis?

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Pai eu am iesit recent din tara si am si abonament Cosmote, de mai putin de 2 ani, si am sunat la relatii clienti si au zis ca trebuie sa platesc ceva rezerva de cateva sute de euro care apoi o sa-i primesc inapoi. Apoi mi-am luat cartela cosmote dar nu prea aveam acoperire prin Europa.
Asa ca mi-am luat cartela Vodafone, au cea mai buna acoperire in afara tarii.
Cel mai bine suna la relatii clienti sau du-te la un magazin cosmote si intreaba big grin

2 răspunsuri:
| danutz_8631 a răspuns:

Habar n-am pretene`. Te-as fi ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te afli în ţară, activarea Extraopţiunii Roaming Traveler se poate face prin apel gratuit la 1234 Serviciul de Relaţii Clienţi, trimiţând un SMS gratuit cu textul "A RT EO" la 1234 sau prin apel gratuit la *100#. Dacă te afli în roaming, poţi activa Extraopţiunea Roaming Traveler prin apel gratuit la *100# sau trimiţând un SMS cu textul "A RT EO" către numărul 0766127626, tarifat conform zonei unde te afli în roaming.
Extraopţiunea Roaming Traveler poate fi dezactivată oricând. Dacă te afli în ţară, dezactivarea Extraopţiunii Roaming Traveler se poate face prin apel gratuit la 1234 Serviciul de Relaţii Clienţi sau trimiţând un SMS gratuit cu textul "D RT EO" la 1234. Dacă te afli în roaming, poţi dezactiva Extraopţiunea Roaming Traveler trimiţând un SMS cu textul "D RT EO" către numarul 0766127626, tarifat conform zonei unde te afli în roaming.
Oferta este valabilă până la 31 ianuarie 2010.
Toate mesajele intra cand ai telefonul inchis, la ce te-ai referit de fapt?