| raZvyx10 a întrebat:

Am si eu o intrebare,stiu poate parea foarte stupida,dar vreau sa fiu sigur happy. Vreau sa-mi cumpar un mouse de gaming, dar din ce am gasit pana acum toate modelele sunt cu conectare prin usb insa eu la calculator porturile pentru tastatura si mouse sunt PS2, intrebarea mea este daca pot conecta mouse-ul la un port usb oarecare?(si daca functioneaza bineinteles)

Răspuns Câştigător
| George189 a răspuns:

Poti sa il bagi in oricare usb din spatele pc-ului, unele mouse-uri au probleme cu mufele usb care sunt in fata pc-ului

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

La oricare. Daca vrei poti folosi un adaptor USB-PS2:
https://www.google.ro/......ps?/search

| SpecialistIT a răspuns:

Cel mai bun maus de gaming IEFTIN este Bloody de la A4Tech: http://www.mediadot.ro/mouse/mouse-a4tech-bloody-v7

Bafta!

| George189 a răspuns:

Sunt facute pentru usb cu un anume scop, pentru ca usb este mai bun decat ps/2 cand vine vorba de un mouse care are si alte butoane/functii in plus decat banalele click stanga/dreapta si rotita pentru scroll. e valabil si pentru tastaturile multimedia

| raZvyx10 explică:

Intrebarea mea era daca pot sa conectez mouse-ul pe usb in oricare alt port usb? ...adica daca sunt porturi usb speciale pentru mouse.

| George189 a răspuns (pentru raZvyx10):

Poti sa il bagi in oricare usb din spatele pc-ului, unele mouse-uri au probleme cu mufele usb care sunt in fata pc-ului