| RwBeN a întrebat:

...Am si eu o intrebare...
Vreau sa ii fac overclock la cpu si nu pot, ii dau la high performance si dupa aia din meniul amd engine controler ii dau coolaru la 80 %, GPU 750 mhz si memory clock setings 1000 mhz... adica la maxim. Dupa ce ii dau apply daca intru in joc sa pe youtube mi se face ecranu roz...
Informatii despre pc meu :
6 gb rami ddr 3
placa video......AMD Radeon HD 6570... 1 gb
procesor .....AMD Athlon(tm) II X2 270 ~3400MHz
Windows 7 ultimate 64 bit

Răspuns Câştigător
| alexpoint a răspuns:

Salut, overclock-ul se face in pasi mici. Nu modifica la maxim setarile placii video pentru ca s-ar putea sa se arda. Aici gasesti un tutorial despre overclock-ul placii tale: http://www.youtube.com/watch?v=GE7dGCjKLXE