| SoloPC a întrebat:

Salut, am si eu o maree problema happy...
Azi dimineaata am vrut sa intru pe PC si am deschis pc-ul si dupa 10 secunde s-a stins monitorul, sub ecran este un buton ON/OFF si apasa ca sa se deschida se deschide 4-5 secunde (arata doar firma BENQ) si se stinge. nu stiu daca s-a ars ceva pentru ca se deschide... doar arata firma de la monitor si gata... va rog ma ajutati? multumesc happy

Răspuns Câştigător
| hefe a răspuns:

Nu s-a ars deoarece numai arata nimic nu se mai aprindea...vezi sa fie alimentat cum trebuie!

| SoloPC explică (pentru hefe):

Este alimentat cum trebuie...

| hefe a răspuns (pentru SoloPC):

Si cum se aprindea daca era spart?

| SoloPC explică (pentru hefe):

Este spart intr-un colt si se extinde spartura acum este pe la sfertul ecranului si e ecran dinaa partrat straight face

| hefe a răspuns (pentru SoloPC):

Si funda cui i-o dai happy

| SoloPC explică (pentru hefe):

Pei nimeni nu mi-a dat un raspuns cu care pot rezolva problema deci nimanui docamdata...

7 răspunsuri:
| Sergione40 a răspuns:

Dupa cum se manifesta nu primeste semnal de la placa video. Verifica cablurile daca sunt prinse bine, cel ce pleaca din placa video si intrarea in monitor.
Mai poti verifica daca ai un buton auto pe monitor, in caz ca da apasa pe el. S-ar putea sa incerce sa redea de pe o intrare de pe care nu are semnal.

| SoloPC explică (pentru Sergione40):

NU nu stai linistit acum am pus un monitor mai vechi dar este spart pe jum de ecran oh go on si merge. e de la monitor ma duc sa il schimb acum cu un alt BENQ dar de 23 de inchi