| Adryan28 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu un monitor lcd lg flatron l1932p 19" si problema e urmatoarea: Cand inchid calculatorul monitorul ramane aprins si imi arata "cautare semnal" dar el nu se stinge. Din ce cauza este? Si cum sepoate remedia aceasta problema? Si este chiar enervant sa inchid monitorul din buton sad Ajutati-ma dau Funda happy

2 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

De obicei unele tipuri de monitoare cand raman fara semnal afiseaza asa ceva. Trebuie sa fie in meniul monitorului o setare de unde se poate regla acest lucru, cel putin ca temporizare, cat timp sa apara pe ecran.

| Adryan28 explică (pentru Ezyo):

Ms de ajutor, dar am cautat acea setare amonitorului dar nu o are sad