Întrebare recomandată | OnlyRedandWhite a întrebat:

Am şi eu o nedumerire, care e puţin penibilă, cred. :-))
Locuiesc pe DN2 (strada), dar până acum am avut internet doar modemuri. Şi m-am cam săturat. Toate au net limitat, care se duce repede, etc...
Locuiesc undeva pe la ţară, aproape de Bucureşti (la 32 de km.) Ce fel de acoperire am si ce internet mai bun mi-ar merge? Momentan am un modem Vodafone 3G la care se duce viteza cât ai clipi. Nu m-ar deranja nici un modem, dar să mearga foarte bine.

6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

N-aveti RDS acolo? Recomand. Altceva nu prea.

| niculita4tpu a răspuns:

De ce nu iei de la aceeasi companie de la care platesti si cablu TV? Eu asa am si merge brici

| PRD98 a răspuns:

Salut, ti-as recomanda sa-ti achizitionezi net de la Telekom Romania (www.telekom.ro), de aici am si eu netul si functioneaza perfect. E cu Router, deci are Wi-fi si lan(direct prin cablu la pc).

| sparkyy1990 a răspuns:

Poti sa alegi RDS Fiberlink 2 si primesti in pachet un stick pentru internet mobil utilizabil imediat dupa semnarea contractului si cred ca ai si trafic nelimitat

| Dragos97Drg a răspuns:

Cred ca cel mai bun pentru zona ta ar fi cel de la RDS Fiberlink 2 sau cel de la Romtelecolm prin modem + wireless in caz ca ai laptop.Eu am de la Romtelecom si tin sa te anunt ca sunt foarte multumit de acoperirea semnalului wireless si de viteza de download/upload. Sper ca te-am ajutat!

| fatahippie a răspuns:

Eu recomand sa iti cumperi un Wi-Fi. eu am si merge pe Pc, laptop si 2 telefoane; si inca il mai pot conecta la multe