| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa am net la tara, dar numai pentru o luna? Merge sa iau un modem de la telekom/Vodafone. etc care sa aiba acoperire la tara si sa dureze o luna?

10 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Banuiesc ca ai un smartphone, iti pui mega suficienti pe el, si dai partajare wifi, si gata, ai internet acum desigur depinde de ce smartphone ai, si daca ai receptor wifi la laptop/pc.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Nu am internet pe telefon ca sa fac asta.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu mai bine iti pui tu net pe telefon decat sa dai cateva sute de lei pe un modem?

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Sa zicem ca rezolv eu netul pe telefon. Dar cum fac sa-l "transmit" la pc?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e cu android intri in setari, la wireless si retele, mai multe, tethering si hospot portabil si dai activeaza.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Si dupa ce fac asta, cum ma conectez cu pc-ul la telefon?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai laptop cel mai probabil are reciver wireless, dar daca nu, ai nevoie de asa ceva http://www.altex.ro/adaptor-wireless-usb-tenda-w311mi-150mbps-negru

| PedoBarbie a răspuns:

Merge. Tu chiar crezi că cei de la țară nu au acces la Internet? Ba au.

| Marina_Alexandra_2000 a răspuns:

Hei ...am eu un raspuns...
Daca ai telefonul pe Vodafone dai la setari
Apoi de la setari la Mai multe si apoi 'Retele mobile' apoi la Conexiune date iar apoi o sa scrie oprit si Vodafone dai pe Vodafone
Si asa o sa ai cat vrei tu si cand vrei tu!
Sper ca te-am putut ajuta!

| anonim_4396 explică (pentru Marina_Alexandra_2000):

Am uitat eu sa specific in intrebare. Am nevoie de net la pc, nu la telefon.