| Loadout a întrebat:

Salut, am si eu o nedumerire, Vreau sa-mi iau un telefon nou si nu stiu ce sa aleg dintre Allview x1 soul si Samsung Galaxy S3
eu detin momentan un Vodafone smart 3 si as vrea sa-mi iau ceva mai performant, din cate am vazut Allview 1x soul pune acent pe Design si Camera Video dar la performanta sta mai rau adica unele jocuri / aplicatii merg sacadat din cate am auzit desii nu sunt sigur. iar despre s3 nu stiu ce sa zic is destul de confuz. As dori parerea voastra despre aceste telefoane, care pune accent pe Gaming si performanta, sa simti ca detii un Smartphone si de ce.

Aici sunt specificatile telefonului

Allview 1x soul:
http://www.allview.ro/index.php?id=1623

Samsung Galaxy S 3:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238. php

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Allview a pus accent pe tot in acest telefon fata de S3 si anume
- memorie Ram 2 GB fata de Samsung 1 GB
- display FullHD fata de Samsung care e doar HD 720 x 1280.
-ecran mai mare 5 inch fata de S3 4.8 inch
- protectie ecran Gorilla Glass 3 fata de Samsung care are Gorilla Glass 2
- procesor video mai bun PowerVR SGX 544/OpenGL ES 2.0 > Mali-400MP4
- pe partea audio gasesti in X1 amplificator audio Yamaha
-camera de 13 Mp fata de S3 cu 8 Mp (valabil si pentru cea frontala)
Procesorul este o idee mai performant la S3 dar nu cu mult.

| RaduIulian88 a răspuns:

Allview soul este mai bun in primul rand tehnologia lui este mai avansata nu ma refer ca numar de gb la memoria ram sau alte prosti de genu asta. Evolutia tehnologiei din el http://bit.ly/1l6z525