| tiby93 a întrebat:

am si eu o nelamurire, un prieten are o problema cu calculatorul. Se vede imaginea pe verde la monitor, si eu i.am spus ca e de la placa Video.
Ce ar putea face? Sa reinstaleze Driverul de la placa video?

8 răspunsuri:
| LawR3n a răspuns:

Nu este de la placa video, încearcă să mişti mufa din spate care se connectează la calculator.( este de la mufă )

| MariuZ a răspuns:

Poate fi si un condensator de la monitor. Cand aveam monitor CRT am avut aceeasi problema si s-a rezolvat cu un electrician intr-o ora.

| chivas21 a răspuns:

Cand placa video e defecta, ori numai vede deloc, ori apare in patratele laughing Zii sa schimbe monitorul, sau poate se poate repara!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste aici ce spune membrul "softeam" http://forum.softpedia.com/......58889.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la monitor, daca era defecta placa video, se manifesta altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ori e de la mufa din spate (poate fi ori capul din monitor ori cel din unitate) sau o fi umblat pe la setarile monitorului (la butonasele alea de pe monitor) vezi daca poti de acolo sa-i faci ceva, dar de la placa video nu cred ca e; daca nu merge asa consulta un expert

| pikco a răspuns:

Nu stiu sigur, dar la noi era imaginea pe roz big grin si frate`miu a zis ca e de la faptul ca monitor e vechi si d`aia l-am schimbat.
Dar a mai fost asa o perioada ca era tot colorata imaginea, dar dupa vreo 2 zile a revenit la normal. Asa ca nu stiu sigur d'oh