| GabrielStefan a întrebat:

Salut, am si eu o problema, am un Samsung S4 cu bateria care tinea foarte putin, abia daca ma ducea o zi, am cumparat alta originala, si la fel tine si asta, abia ma tine de dimineata pana seara. Se poate sa fie de la telefon? Am Android 5.0.1 Lollipop

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai multe aplicatii si conectari functionale in acelasi timp.
Opreste functia de internet prin abonament, wi-fi, bluetooth si porneste-l doar pe cea pe care folosesti pe momment.
Jocurile si aplicatiile care functioneaza consuma de asemenea bateria. Dar consuma mult si camera, vizionarea de filme si ascultatul muzicii.

Poti cumpara si folosi un acumulator extern, de 5-6000 mAh, care - cuplat la telefon - mareste timpul de functionare.