| GabrielStefan a întrebat:

Salut, am si eu de cateva luni un Samsung Galaxy S4, model GT-i9505 second-hand, si am o problema cu el, in sensul ca baterie nu tine nici macar o zi, ca programe am doar facebook lite, Messengerul si whatsapp. In 10 minute se duc in jur de 9-10% lejer. Luminozitatea o tin la automat, economizatorul de baterie este activ, si noaptea se descarca singur vreo 5-6% baterie. Are android lollipop 5.0.1, si acum o luna am cumparat o baterie noua si tot la fel tine bateria...sa fie ceva de la telefon? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Am avut și eu Samsung S4, a mers foarte bine cam un an jumătate din toate punctele de vedere, dar apoi a început să se blocheze și să se descarce rapid.
Am comandat și eu o baterie din China... Ținea cam 2 zile, dacă îl foloseam mai puțin...Deci nu era cine știe ce diferență. Ideea e că telefoanele Samsung sunt bune un an, doi, după nu prea.
Sfatul meu e să mergi la un service, poate la tine totuși e altă problemă și se rezolvă. Nu ai de unde să știi.

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| Sebaseba33 a răspuns:

O chestie nu lăsa bateria sa se închidă deoarece afectează mult bateriile li-ion si cel mai rău li-polimer o chestie poate fi interfață UI Samsung adica s-a umblat prin interfață androidului, si imaginile pe care le pui pe fundal nu încerca cele live

| FcRb_Alin_1998 a răspuns:

Majoritatea tin asa