| Costin1996 a întrebat:

Am si eu o problema:am un sistem audio 5.1 De ceva timp se da singur mai tare mai incet cand incerc sa dau sonorul mai tare sau mai incet. Face exact ca si radioul.Paraie si se da singur tare si incet.De la ce ar putea fi?

Mutumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

De la potentiometrul folosit pentru reglarea volumului. Du-l la un electronist, se poate schimba potentiometrul. happy

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îi de la potenţîometrul de volum. Daca ai un pic de îndemânare îl poţi schimba şî tu ca nu e marte lucru, numai ai nevoie de unul nou identic, un pistol de lipit, cfludor, şî mână de lucru ca s-ar putea să fie micuţ, deci trebuie fineţe şî precizie ca să nu pui contactele în scurt în timpul lipirii şi după aia.Succese,

Răspuns utilizator avertizat
| andreiask a răspuns:

De la potentiometrul de volum este sigur. Aceeasi problema a avut-o si un prieten. I-am schimbat potentiometrul de volum, si acum nu mai paraie si nici nu se mai da mai tare / incet singur.