| B0ody a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul, de la un timp se aude un tiuit enervant, tiuitul se aude numai la jocuri si la aplicatiile de tip flash(ex:miniclipurile...jocurile de pe site-urile de socializare)va rog daca puteti sa ma ajutati! mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Daca e un tiuit de ala farte ascutit - cum mai scot unele televizoare vechi, pe care parintii sau bunicii tai nici nu il aud, e de la sursa de alimentare. (seamana oarecum cu taraitul de greieri in departare). Cand faci anuminte chestii pe calculator, el munceste mai mult si consuma mai mult curent. Sunt niste componente in sursa de alimentare care imbatranesc si incep sa faca asa. Nu o sa inceteze. O sa se faca mai enervant. E posbil sa se intample doar asta, sau in cateva luni sa iti crape sursa de tot. Una noua e de la 80 RON in sus.

3 răspunsuri:
| Lavynyu a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverele de la sunetstraight face

| lorena084 a răspuns:

Nu sunt experta in asa ceva dar jocurile respective consuma foarta multe resurse si calcu lucreaza din greu sa proceseze toate datele. este prea incarcat si ruleaza multe programe in acelasi timp. o reinstalare de windows ar fi necesara.

| lorena084 a răspuns:

Nu sunt experta in asa ceva dar jocurile respective consuma foarta multe resurse si calcu lucreaza din greu sa proceseze toate datele.Este prea incarcat si ruleaza multe programe in acelasi timp. O reinstalare de windows ar fi necesara. Eu asa procedez.